KLEENTECH Dezenfeksiyon uygulamaları, İnsan sağlığını tehdit ederek bozan ve yaşam konforunu düşüren, hastalık yapma özelliği bulunan patojen mikroorganizmaların yok edilmesi veya üremelerinin durdurulmasına katkı sağlar.

Nasıl uygulanır?

ULV Cihazları ile yapılan uygulamalar : ULV Ultra Volume yöntemi ile ortama KleenGard dezenfektan püskürtülür. Püskürtme parçacık büyüklüğü maximum 5-8 mikron olması sayesinde tüm alan ve yüzeylerde homojenize bir yayılım ve etki göstererek üst düzey sonuçlar alınmaktadır. Yaşam alanında, el ile ulaşılamayan her noktaya ulaşılır ve başarılı bir dezenfeksiyon prosesi yürütülür.

Manuel Basınçlı Pompa : Farklı ortam ve alanlarda manuel basınçlı pompalar ile de uygulama yapılmakta ve KleenGard dezenfektanların başarılı şekilde uygulaması yapılabilmektedir.

Günümüz sosyal yaşamında insan hareketliliği ve bulaş riski yüksektir. Havaya yayılan virüsler, solunum yoluyla, el temasıyla veya havalandırma cihazlarının yardımıyla evler, işyeri, okullar, camiler ve toplu taşımadaki diğer kişilere bulaşır. Bu virüsler üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, bronşit hatta ölümcül zatürreye bile neden olabilen hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Mikroplar bulaştıkları insanlarda belirli bir kuluçka dönemini geçirdikten sonra etkili olmaktadır. Mikrop bulaşmış kişiler farkına varmadan virüsleri birçok yere taşırlar ve dolayısıyla iş arkadaşları, aileleri başta olmak üzere temas ettikleri herkes risk altına girer.

Salgın hastalıklar bulaşmadan yaşam ve çalışma alanlarımızı dezenfekte ederek enfeksiyon risklerini azaltabiliriz.

KleenGard gümüş iyon teknolojisi ile uzun süreli antimikrobiyal koruma sağlanabilir.

KleenGard gümüş teknolojisi içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakteri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır.

Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyleri uzun süreli koruma altına alınır.

KleenGard dezenfektan sahip olduğu yüksek teknoloji ile gümüşün etki alanı artırılarak etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur.

Yüksek düzey geniş spektrumlu etkisi ile gram pozitif, gram negatif bakteri ve virüslere etki eder ve çoğalmalarına engel olur. Kokusuzdur, çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez biyosidal ruhsat risk ibaresi boştur. Yüzeylerde korozif etki yapmaz leke bırakmaz. Tekrar silmenize ve sıvama işlemleri yapmanıza gerek kalmaz. İdeal bir dezenfektandır.

Hastalık Sebebiyle İş Kaybı Minimuma İner

Türkiye'de de her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın gribe yakalanması yüksek ilaç ve hastane harcamalarını gerektirmekte, işyerlerinde iş gücü ve dolayısı ile üretim kaybı nedeniyle büyük ekonomik kayıplar meydana gelmektedir. İşyerlerine hastalık nedeniyle gelemeyen kişi sayısı arttıkça bu durum şirketler için maddi kayıplar ve işgücü kayıpları meydana getirmektedir. Yapılan uluslararası araştırmalarda gösterilmiştir ki kış mevsiminde işe gelinmeyen günlerin %31'inden, bütün yıl boyunca işe devamsızlığın ise %10-12'sinden grip sorumludur.

Genel Temizlik Salgın Hastalıklara Engel Olmaz

Yaşam alanlarını elektrik süpürgesi ile süpürmek, deterjanla silmek hijyen sağlamaz; mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan uygulamalar ise bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları nedeniyle yetersiz kalmaktadır.

Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için yaşam alanları, işyerleri antibakteriyel hale getirilmelidir.

KLEENTECH dezenfeksiyon uygulamaları ile tüm yüzeyler uzun süreli olarak antibakteriyel hale getirilir ve yeniden bakterilerin, virüslerin ve mantarların çoğalmasına engel olunur.

Uygulama Alanları

  • Ev Dezenfeksiyonu
  • Okul Dezenfeksiyonu
  • Ofis Dezenfeksiyonu
  • Otomobil Dezenfeksiyonu
  • Ulaşım Dezenfeksiyonu
  • Hastane Dezenfeksiyonu
  • Otel Dezenfeksiyonu
  • Belediye Dezenfeksiyonu
  • Mağaza Dezenfeksiyonu
  • Tekne Dezenfeksiyonu