Dünyanın her köşesinden gelen misafirler yabancı ülkelerden getirdikleri mikropları da yanlarında getirirler. Kalınan oda ya da misafir alanlarına milyarlarca bakteri bırakırlar. Alışık olmadığınız bakteri türleri yaşam alanlarına uygun ortam koşullarında yayılırlar.

Özellikle sık temizlenemeyen yüzeyler bakteriler için uygun çoğalma ortamlarıdır. Özellikle yataklarda yatan kişinin teri ve vücut sıvıları yatağın içlerine geçerek, nem ve sıcaklıkla çoğalarak, yüzeye çıkıp enfeksiyona sebebiyet verebilirler. Ebola gibi tehlikeli salgın hastalıklar ter ile bulaşabilirler ya da vücut defans mekanizmamızın alışık olmadığı türden olabilirler. Böylece ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilirler.

Tehlikeli salgın hastalıklardan bir tanesi de seyahat hastalığı olarak bilinen havalandırmalardan bulaşan lejyonella mikrobudur. Özellikle duş başlıklarında ve havalandırma merkezlerinde üreyerek kolayca yaşam alanlarına dağılabilirler. Tüm önlemlere rağmen enfeksiyon riski önlenemeyebilir.

Havalandırma kanalları ve split klimalar iyi bakım yapılmazsa bakteri transferine sebebiyet vererek hastalıkların yayılmasında aracı görevi görürler.

Müşterileriniz en üst düzey konfor ve kaliteyi hak ediyor.

OTEL SUNUM