NanoKleen Guard
El Dezenfektanı

Biyosidal Ruhsat No: 2022/30

Görünür ya da görünmez kirlenme olduğunda, el dezenfektanı hastalık oluşturan mikroorganizmaların kendi vücudumuza ya da başka kişilere, yüzeylere hastalık bulaştırmasını engellemek amacıyla kullanılır.

Alkol bazlı el dezenfektanları çok kısa sürede buharlaştığı için genellikle 2 ila 5 saniye içerisinde mikroorganizmaların çoğunu öldürür.

NANOKLEEN guard, birinci sınıf bir antimikrobiyal cilt dezenfektanıdır. Klorheksidin glukonat bazlı formülü, çok çeşitli Gram pozitif ve Gram negatif bakterilere (MRSA dahil), maya, mantar ve virüslere karşı hızlı etki gösterir. Tüm bu özelliklerinin yanısıra, uzun süreli bir kalıntı etkisi sağlar.

Ekstra koruma-klorheksidin glukonat, en az 6 saat boyunca kalıcı ve kümülatif etkili bir bariyer sağlar. Bu, klorheksidin glukonat takviyesi ile, NANOKLEEN guard uygulamadan uzun süre sonra bile bakterileri öldürmesini sağlar. Daha az el dezenfektanı kullanımı anlamına gelir.

İçeriğindeki cilt koruyucu katkılar sayesinde, sık alkol kullanımı kaynaklı cilde olumsuz iritasyonu önler. Yüksek dezenfeksiyon etkinliği yanı sıra, cilt koruyucu ve onarıcı etkisi bulunmaktadır. Cillt gözeneklerini rahatlatan ve bakım sağlayan organik aktifler sayesinde fark yaratır.

100 ml sprey şişe, 1 Lt. pompalı başlık ve 5 Lt. bidonlarda